Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów

Realizujemy autorski program działań w dziedzinie muzyki, filmu, designu, sztuk wizualnych, edukacji, ekologii, teatru, a także sportu. Obecność  Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów na mapie kulturalnej Śląska jest wielowymiarowa. Działamy zarówno w sferze lokalnej poprzez akcje edukacyjno-artystyczne, jak i na scenie międzynarodowej jako organizatorzy festiwali: Street Art. Festival, Festiwal Video Re:view i MFF Ars Independent.

26/08/2014
Kayah (Copy)

Urodziny Miasta Kocham Katowice

Dwanaście koncertów na pięciu scenach podczas czterech dni Urodzin Miasta Kocham Katowice. Znamy już program tegorocznej edycji

30/05/2014
Paweł Ryżko _fot. B. Barczyk

Po festiwalu

Zakończył się 4. Katowice Street Art Festival. Zobacz galerię.

28/04/2014
wycieczka rowerowa_mm

Wypożyczalnie rowerów

Już 1 maja startują ogrodowe wypożyczalnie rowerów. Zapraszamy!

27/03/2014
ArtiosCAD Plot

Płyta z muzyką Wojciecha Kilara już w sprzedaży

03/03/2014
Ambasada_Młodych_MM

Ambasada Młodych

Projekt ma na celu promowanie kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród młodzieży i polega na organizowaniu cyklicznych warsztatów, spotkań
z artystami oraz innych wydarzeń w obrębie kilku stref zainteresowań: sztuka, styl życia, działania twórcze i aktywność społeczna. Wszystkie działania są organizowane z myślą o młodzieży i w odpowiedzi na ich potrzeby. Celem projektu jest zachęcenie uczniów i studentów do angażowania się w działania kulturalne oraz rozwój zainteresowań.